Zakládání zahrad:
poté co budete mít připravenou projektovou dokumentaci k nové zahradě, můžeme začít se samotnou realizací zahrady.
Začínáme srovnáním a modelací terénu, úklidem hrubých nečistot po stavbě, vykopáním pařezů a v případě potřeby i odvodněním pozemku pomocí drenážních hadic.
Následně provádíme postřik proti plevelům, vytyčování záhonů, přeměřování případných výškových stupňů, kde je potřeba tam vyměníme nebo zlepšíme strukturu půdy (převážně u těžších půd a v místech kde budou kyselomilné rostliny), Pokud si zákazník přál tak instalujeme obrubníky ať už kamenné, plastové, dřevěné nebo betonové.
Tam kde má být položen chodníček či cestička z nášlapných kamenů připravíme dostatečné štěrkové lůžko a tyto chodníčky vytvoříme.
Po všech těchto hrubších pracích na zahradě, si rozdělíme práci na dva díly: trávník a záhony
Trávník: pokud je potřeba a dosud se neprovedlo tak zlepšujeme kvalitu zeminy přidáním substrátu se směsí písku a celý povrch projedeme travním zakladačem, který vše promíchá, zeminu rozdrobí na malé kousíčky a nechává povrch správně jemný.
Tato plocha se pořádně vyhrabe hráběmi od kamínků, kořínků a dalších nečistot a perfektně se dorovná. Vysejeme travní osivo dle přání zákazníka (parkové, hřištní, golfové, luční,apod) a zaválcujeme nebo můžeme položit travní koberec.
Záhony: na záhony se doporučuje položení textilie proti prorůstání plevelů, zároveň tato textilie brání vysušení půdy u nových rostlinek a zlepšuje vytrhnutí plevelu nově vyrašeného. V místech kde je svah aplikujeme kokosové rohože proti erozi a spadu mulčovací kůry dolů.
Rozmístíme rostliny a začínáme sázet. Téměř u všech rostlin vyměníme půdu v jejich jamce pro jejich lepší růst, velké rostliny upevníme kolíky kvůli stability.
Nyní můžeme vše zakrýt mulčovací kůrou, kačírkem, okrasným kamenivem nebo štěpkou.
Zkontrolujeme zda je vše v pořádku a předáváme dílo.